איך מתקינים דשא סינטטי

איך מתקינים דשא סינטטי

דשא סינטטי הוא פתרון מצוין למשטח נוח המותקן בגני שעשועים, גני ילדים, בחצר סביב הבית ובמקומות רבים נוספים.

צוותי העבודה המיומנים שלנו מבצעים את התקנת הדשא על פי ההנחיות, כדי ליהנות מהמשטח לאורך זמן.

התקנת דשא סינטטי

בשלב הראשון יש להכין את השטח, כדי שיהיה משטח נקי יש לרסס את מלוא המרחב בקוטל עשבייה ולאחר כעשרה ימים לנקות את כל העשבייה שהצטברה במקום.

כדי שגובה הדשא יותאם לגובה הקרקע לאחר ההתקנה, יש להנמיך מעט את גובה האדמה. להוריד את גובהה בחמישה עד עשרה ס”מ ולאחר מכן להדק היטב את האדמה.

מפזרים על פני כל השטח שכבת מצע המיועדת להתקנת דשא סינטטי בגובה הרצוי אך לא פחות מחמישה ס”מ. בנקודות הקיצוניות של החצר יש ליצור שיפועים כדי שמי הגשמים ינוקזו מהדשא החוצה.

לאחר שהמצע מהודק כיאות מותחים מעליו יריעת בד גיאוטכני או פלריג ומקבעים אותם למקום באמצעות יתדות כך שלא תהיה תזוזה. מעל היריעה פורשים את הדשא הסינטטי ומקפידים שכל הסיבים יהיו בכיוון זהה.

עוברים על פני כל המרחב ומתאימים את מרבדי הדשא לגודלו של השטח. את השוליים המיותרים חותכים באמצעות סכין חדה. אם מדובר במשטח גדול אשר פורשים עליו כמה יחידות של דשא סינטטי יש לבצע את ההנחה כך שלא ייראה שקיימות כמה יריעות אלא שהכול ייראה כמקשה אחת.

לאחר שהמשטחים מונחים כהלכה ובגודל הנכון, מרימים את השוליים ומניחים בד קשיח העשוי מחומר PVC ומורחים באמצעות שפכטל שכבת דבק על משטחי ה PVC. יש למרוח את הכמות הנכונה כך שלא יישאר דבק בין הסיבים. לאחר מכן מורידים את השוליים על הדבק ומבצעים חיבור מוקפד לכל האורך. הדבק מתייבש תוך כרבע שעה ורצוי לחזק את התפרים על ידי שימוש ביתדות.

בתום הפעולות הללו, מברישים את הסיבים במטאטא מכני או במטאטא כביש.

מעל הדשא הסינטטי מפזרים חול סיליקט בצורה אחידה על פני כל המרחב, לאחר מכן מטאטאים זאת נגד כיוון הסיבים באמצעות מטאטא כביש.

ההמלצה היא להוסיף גם פתיתי גומי כדי לשפר את יציבותם של הסיבים וליצור רכות לדשא הסינטטי. מחדירים אותם פנימה על ידי הברשת הדשא נגד כיוון השעון.

יתרונות השימוש בדשא סינטטי

השימוש בדשא הסינטטי עלה מאד בשנים האחרונות עקב היתרונות הרבים שלו.

  • דשא זה נותר במקום לאורך שנים רבות, צבעו אינו דוהה בשמש והוא אינו משנה את המרקם שלו.
  • מייתר את הצורך לבצע עבודות גינון כלשהן כמו דישון, כיסוח הדשא ועוד.
  • בחצרות או בגני השעשועים נהנים לאורך כל השנה מדשא נוח לשימוש.
  • מזיקים אינם מתקרבים לדשא הסינטטי ולכן אין צורך לרסס במקום חומרי הדברה.
  • אין צורך להשקות את הדשא כך שומרים על הסביבה ולא משלמים חשבונות מים מנופחים.
  • יוצר יופי רב בכל מקום שבו הוא מותקן ומוסיף רבות לנראות הבית והגינה.

ההרכב של הדשא הסינטטי

הדשא הסינטטי עשוי מפולימרים אשר מומסים בטמפרטורה גבוהה עם פיגמנטים ייחודיים כדי להגיע לצבע הירוק היפהפה. בנוסף לכך מתווספים בהליך הייצור גם חומרים מייצבים אשר מגינים על הדשא הסינטטי לאורך זמן מפני קרני השמש כך שגוון הצבע לא ישתנה, הדשא יישאר יציב ולא יתפורר.

דגמים רבים של דשא סינטטי נראים בדיוק כמו דשא אמיתי ואפשר לרכוש אותם בכמה גבהים ובכמה צבעים בהתאם לבחירת הלקוח.

נשמח לעצב את החצר שלכם תוך התקנת סוג הדשא שבחרתם באופן מקצועי להנאה מושלמת שלכם.