הכנה לדשא סינטטי

הכנה לדשא סינטטי

דשא סינטטי הינו משטח של דשא מלאכותי העשוי סיבים סינתטיים. המראה של דשא סינטטי זהה למראה של דשא טבעי, כך שהוא משמש לצרכים רבים עבור אנשים פרטיים, גופים ציבוריים, מוסדות חינוך ופנאי ועוד.

מכיוון שדשא טבעי דורש תחזוקה רציפה וטובה כדי לטפח אותו כמו שצריך, הבחירה בהתקנה של דשא סינטטי היא גבוהה יותר בגלל שאין צורך לשמר ולטפח סוג דשא זה בתדירות שדשא טבעי זקוק לה. נוסף על כך, הדשא הסינטטי חזק ועמיד בפני בלאי ושחיקה הנוצרים כתוצאה משימוש ממושך או עומס רב. יתרונות אלו מעלים את הביקוש ליישום דשא סינטטי במקומות שונים כמו חצרות פרטיות, גני ילדים, מגרשי ספורט, גני שעשועים ועוד.

הדשא המלאכותי מעניק מראה יפה ואסתטי יותר בכל מקום בו הוא מיושם, וגם הוא עמיד בפני אקלים משתנה לאורך השנה. בשונה מדשא טבעי הניזוק בגלל מזג אוויר קיצוני כמו שמש חזקה או קור וגשמים חזקים, הדשא הסינטטי יכול לעמוד בפני שינוי אקלים כזה ולרוב אינו מושפע מכך.

כדי שהדשא הסינטטי יחזיק מעמד בכל מצב ומזג אוויר, חשוב להתקין אותו בצורה איכותית ומקצועית על ידי הכנה לדשא סינטטי בהתאם לשלבים הבאים:

יצירת משטח התקנה 

השלב הראשוני של התקנת דשא סינטטי כולל הכנות מקדימות של יצירת משטח מתאים ליישום וקליטת הדשא במקום. במידה ורוצים להתקין את הדשא על משטח בטון, יש צורך לנקות את המשטח ביסודיות ולסלק כל לכלוך, אבק או אבנים שנמצאים עליו ובסביבתו. אם מחליטים לנקות עם לחץ מים את המשטח, חשוב לחכות מספר שעות או אפילו ימים עד לייבוש מלא של המשטח.

אם הדשא הסינטטי מיועד להתקנה על גבי האדמה, חשוב לנקות את המשטח מעשבים שוטים וצמחייה אחרת שעלולה להפריע ליישום הדשא במשטח. בנוסף, מומלץ לרסס את משטח האדמה המיועד להתקנה עם חומרים המשמשים לקטילה של עשבים, כדי שצמיחתם לא תפגע בנראות ואיכות הדשא לאחר שיותקן. 

הכנת תשתית 

בשלב הבא יש להכין את התשתית עליה הדשא יונח. בעזרת חצץ גרוס מיוחד הנקרא “שומשום”, ניתן להעניק למשטח הייעודי להתקנה גובה ומראה אחיד של הדשא שיודבק עליו. ביישום על גבי משטח אדמתי, מומלץ להוציא כמה סנטימטרים של אדמה ובמקומה למלא את האזור עם החצץ הגרוס.

לאחר פיזור החצץ בהתאם לגובה הדרוש, יש ליצור שיפוע מתאים המוביל לנקודת הניקוז שיש באזור בו הדשא יונח. כך מים שיצטברו על גבי הדשא יוכלו להתנקז בצורה טובה, ולא יגרמו נזק לדשא. לאחר מכן יש להדק את החצץ למשטח בעזרת מהדק ייעודי, ולוודא כי גובה המשטח אינו עולה על סנטימטר. 

יש לתחום את גודל המשטח והתשתית הייעודית באמצעות תוחמי דשא ייעודיים. תפקידם של התוחמים הוא להעניק הפרדה בין מסגרת הדשא המלאכותי, וגם למנוע זליגה של החצץ שמפוזר במשטח.

יישום והתאמה למשטח

לאחר ההכנות ניתן לפרוש את יריעת הדשא הסינטטי על גבי המשטח. במידה ומדובר על משטח גדול המצריך פרישה של כמה יריעות דשא, יש לבצע מדידות והתאמות לפני קיבוע הדשא למקום כדי שלא ייווצרו מרווחים או חוסר התאמה בין היריעות. חיבור היריעות אחת לשנייה ייעשה באמצעות דבק PVC מיוחד.

קיבוע סופי והברשת הדשא

בשלב הסופי מקבעים את הדשא למשטח באמצעות יתדות שאינן מחלידות, ולאחר מכן מברישים את פני משטח הדשא עם מברשת חשמלית כנגד כיוון הסיבים למראה אחיד ויפה.

מעוניינים בהתקנת דשא סינטטי? הכירו את חברת פרופיקס. חברתנו מתמחה בהתקנות דשא סינטטי מכל הסוגים ולכל מטרה. לקבלת הצעת מחיר משתלמת ושירות אדיב ומקצועי צרו אתנו קשר באתר או בטלפון.