דשא סינטטי חיסכון במים

דשא סינטטי וחסכון במים

למרות שהיו לנו מספר ימים גשומים מאוד במהלך החורף, עדיין לא הפכה מדינתנו למדינה שופעת במים כמו מדינות שונות באירופה או באזורים אחרים ברחבי העולם, בשל כך, עלינו לחסוך במים.

החינוך לחיסכון במים מתחיל כבר בגילאים צעירים בהם ההורים מסבירים לילדים שחשוב להקפיד על מקלחות קצרות, לסגור את הברזים כאשר לא משתמשים בהם, ובמידה שניתן, להשתמש בלחצנים שדורשים שימוש בכמות קטנה יותר של מים בשירותים. החיסכון במים בא לידי ביטוי גם בתחום הגננות, כאשר ההמלצה עבור בעלי גינות בין היתר היא להתקין טפטפות שחוסכות הרבה מים. דרך טובה במיוחד לחסוך כמות רבה של מים היא להתקין דשא סינטטי בגינה.

לחיות בסביבה ירוקה וליהנות רגועים יותר

אנשים רבים נהנים להימצא באזורים ירוקים. שהות בסביבה ירוקה גורמת לרוב האנשים להיות רגועים יותר. למעשה, רבים סבורים שאנשים שמתגוררים באזור הצפון הירוק רגועים יותר מאנשים שמתגוררים בערים הגדולות והפחות ירוקות. כמובן שקצב החיים המהיר שמאפיין את החיים בערים הגדולות “תורם” ללחץ בצורה ניכרת, אך גם השהות בעיר, שפחות ירוקה מהכפר או המושב, גורמת לאנשים להיות פחות רגועים. באמצעות התקנת דשא סינטטי ניתן להפוך את החצר, גן הילדים, המרפסת או מקומות אחרים לירוקים ונעימים ולחסוך כמויות גדולות של מים.

חידוש דשא סינטטי

לחסוך במים ולשמור על הארנק

חיסכון במים מוביל גם לחיסכון בכספים, כאשר החיסכון הכספי גדל מכיוון שבמקרה של דשא סינטטי אין צורך להתקין תשתיות. התקנת דשא סינטטי אורכת מספר שעות בלבד ולאחר מכן אין צורך לדאוג בנוגע לתחזוקה.

אם בוחנים את כמויות המים הנדרשות כדי להשקות דשא טבעי, ניתן לראות שכמות המים הנדרשת עומדת על 600 ליטרים, כמובן שהדבר תלוי בצמחייה ובגודלו של השטח. על ידי התקנת דשא סינטטי כל כמות המים הזו תיחסך. כמו כן, לא יהיה צורך בתחזוקה שוטפת, ובין היתר – דישון והדברה, גיזום וכיסוח וצבעו של הדשא יישאר ירוק גם במהלך הקיץ (בניגוד לדשא טבעי שעשוי לדהות). מעבר לזאת, ניתן לבחור בדשא שמאוד דומה לדשא הטבעי.

לפי נתונים שהתקבלו נראה שרוב בעלי הגינות משקים את החצר בכמות מים שגבוהה הרבה יותר מהנדרש, כמות זו יכולה להיות גבוהה אפילו פי 3 מכמות המים הנדרשת לתחזוקת גינה. התקנת דשא סינטטי מאפשרת לבני הבית לחסוך במים ובהוצאות ולהקל על המצב הכלכלי. מעבר לזאת, חשוב לדעת שבעלי גינות שמבזבזים הרבה מים עשויים לקבל קנסות. המטרה של מתן הקנסות היא להיאבק בבזבוז המים. חלק מהמאבק בבזבוז המים הוביל לעלייה במחירי המים. כשבוחנים את הנתונים ניתן לראות שאדם שמתחזק דשא סינטטי בשטח של 50 מ”ר יכול לחסוך עד אלפי שקלים במהלך שנה אחת, זאת בהשוואה לעלות התחזוקה של 50 מ”ר של דשא טבעי.

התקנת דשא סינטטי שחוסך במים – לבחור בחברה מקצועית

כדי ליהנות מכל היתרונות של הדשא הסינטטי, חשוב לרכוש אותו מחברה מקצועית ואמינה שמספקת דשא סינטטי איכותי שעונה על הצרכים של בני הבית. דשא סינטטי איכותי יחזיק מעמד לאורך זמן רב ויאפשר לבני הבית לחסוך כמויות רבות של מים וליהנות מגינה ירוקה ויפה בכל חודשי השנה.

דברים שנרצה לדעת לפני קניית דשא סינטטי מחיר התקנה, היום ניתן לבחור בין חברות רבות שמספקות דשא סינטטי ושירותי התקנה, שירותי החברות שונים זה מזה מבחינת רמת השירות, איכות הדשא, המחירים ומבחינת מאפיינים נוספים. לכן, רצוי לבחון מספר חברות ולהתרשם בין היתר מניסיונה של החברה, מאיכות הדשא, מהייעוץ, מהמחירים, ומשירותי ההתקנה (חברה מנוסה תציע ללקוחותיה מגוון סוגים של התקנת דשא סינטטי).