עיצוב גינות עם דשא סינטטי

עיצוב גינות עם דשא סינטטי

גינה פרטית היא אחד הדברים הנפלאים, בין היתר משום שניתן להפיק ממנה שלווה ונחת. הגינה מאפשרת לבני הבית ליהנות ממגוון פעילויות – משהות בשמש בימים נעימים, משהות בערב בערבים קרירים שחלק מהאנשים מאוד אוהבים ואף משכשוך בבריכה במידה שמתקינים בריכה.

כמו כן, ניתן ליהנות בגינה מקריאת ספר, שמיעת מוזיקה, ישיבה עם חברים והרשימה עוד ארוכה. יחד עם זאת, עם הגינה מגיעה גם אחריות (כמו ברוב הדברים הטובים) וכדי שהיא תהיה נעימה, יש לתחזק אותה.

בין פעולות התחזוקה השונות שיש לבצע בגינה חשוב לדאוג למצבו של הדשא ולהשקות אותו בהתאם לצורך באמצעות מערכת השקיה. ההשקיה שמתבצעת בתדירות גבוהה מייקרת מאוד את תחזוקת הגינה. אם לא די בזאת, דורש הדשא הטבעי גינון וחלק מהאנשים רגישים אליו ועשויים לסבול מגירודים לאחר שהם באו עמו במגע.

בחינת החסרונות של הדשא הטבעי גורמת לאנשים רבים לבחור בדשא הסינטטי שחוסך להם זמן, כספים, אנרגיות ואף בעיות שקשורות לרגישויות בעור.

דשא סינטטי – פתרון נפלא לגינה יפה

דשא סינטטי יכול לתרום לגינה מבחינה ניכרת ולגרום לה להראות יפה ומעוצבת בכל חודשי השנה לצד תחזוקה מינימאלית. בין היתר חשוב להגן על הדשא הסינטטי מפני השמש, אפשר לעשות זאת באמצעות שתילת עצים שמעניקים צל.

בגינה היפה והמעוצבת יהיה ניתן לבצע את כל הפעולות האהובות, אך חשוב מאוד לבחור בדשא סינטטי איכותי שיהיה גם פרקטי וגם נוח. בזכות ההתפתחות שחלה בתחום, ניתן לרכוש בימינו דשא סינטטי שמיוצר בטכנולוגיות מתקדמות. דשא זה רך מאוד כך שנעים לשבת או ללכת עליו. כמו כן, הדשא שניתן לרכוש בימינו גם דומה לדשא הטבעי והוא עמיד ביותר ומחזיק מעמד למשך עשרות שנים.

נוסף על הדשא הסינטטי ניתן להתקין בגינה עצים ופרחים, מתקנים לילדים, פרגולה ואפשר גם להניח אבנים ואף להתקין בריכה או בריכת דגים. השילוב בין האלמנטים ייצור גינה מושקעת ומזמינה.

יש לציין שניתן להתקין דשא סינטטי במקומות נוספים. אפשר למשל להתקין דשא סינטטי במרפסת, בגני ילדים ובשטחים ציבוריים. גם במקרים אלו, ניתן באמצעות הדשא לגרום למרחב להראות ירוק ונעים לעין במינימום תחזוקה.

עיצוב גינות עם דשא סינטטי

מספר דברים שחשוב לדעת בנוגע לדשא סינטטי

כפי שצוין קודם – הדשא הסינטטי לא דורש תחזוקה רבה אך כן חשוב להגן עליו מפני השמש ומפני אש. כדי למזער את הנזקים שעלולים להיגרם בעקבות חשיפה לאש, יש להיזהר ולרכוש דשא שמכיל מעכבי בעירה. הדשא הסינטטי רגיש גם לחומרים מסיסים וכימיים. במידה שנשפכו עליו חומרים מסוג זה, יש לנקות אותו עם מים. מעבר לזאת, יש להימנע מנסיעה ברכב ממונע על הדשא.

כמו כן, חשוב לנקות את הדשא בעת הצורך. אפשר לנקות את הדשא באמצעות צינור מים, שואב אבק, מפוח עלים, מגרפת עלים ומטאטא כביש. במקרה שצמחו עשבים שוטים ליד הדשא הסינטטי, יש לעקור את העשבים ולרסס את המקום בקוטל עשבים (חשוב לציין שצמיחת העשבים השוטים באזור נדירה ביותר).

בנוגע לחיות מחמד שברוב המקרים לא עושות את צרכיהן על הדשא הסינטטי ומעדיפות את האדמה, ניתן להיות פחות או יותר רגועים. ועדיין, במידה שחיית המחמד החליטה לפעול בניגוד לרוב חיות המחמד, אפשר להרים את “המתנה” ולשטוף את הדשא הסינטטי במים.

גם הטפילים לא נמשכים לדשא הסינטטי, מדובר ביתרון משמעותי, שכן לעומת הדשא הסינטטי, עלול הדשא הרגיל להימצא בסיכון משום שהוא אהוב על מזיקים, ביניהם: חדקוניות וזבלניות, נמלים, זחלי עשים, קרציות, פרעושים וחרקים נוספים. יחד עם זאת, במידה שמגלים חרקים על הדשא הסינטטי יש לבדוק האם נותרו עליו שאריות מזון. במידה שנמצאו שאריות, יש לנקות אותן.

1 Comment

Comments are closed.