הכנה לדשא סינטטי

דשא סינטטי למרפסת

דשא סינטטי למרפסת שמש יכול לגרום לכל גג או מרפסת להיראות נפלא. המראה הירוק מעניק למקום אווירה נעימה ומרגיעה בכל חודשי השנה, וכל זאת, ללא צורך בהשקיה ותחזוקה רבה. כל מה שצריך לעשות כדי לשמר את המראה המרשים של הדשא הוא לנקות אותו בתדירות מסוימת. אפשר לנקות את הדשא בקלות באמצעות שטיפה במים, מטאטא כביש או מפוח עלים.

את הדשא הסינטטי ניתן להתקין לא רק במרפסות וגגות, אלא גם במקומות נוספים, כמו למשל: גני ילדים, גינות ציבוריות, גינות פרטיות, בריכות ומקומות אחרים. אפשר ואף רצוי להתאים את הדשא הסינטטי למקום בו הוא יותקן, לשם כך יש להכיר את סוגי הדשא הסינטטי השונים. באופן כללי ניתן לומר שמשטחי הדשא הסינטטי נבדלים זה מזה מבחינת הגוון של הדשא, איכות התפר – שיכולה להתבצע ביד או במכונה, צפיפות הסיבים ואורך הדשא.

דשא סינטטי איכותי לא יפגע כתוצאה מטמפרטורות קיצוניות ויחזיק מעמד לאורך זמן, כך שהתקנתו תשתלם לטווח הארוך.

מתלבטים בין התקנת דשא סינטטי למרפסת השמש ובין התקנת דק?

אם יש לכם מרפסת בבית ואתם מתלבטים בין התקנת דק ובין התקנת דשא סינטטי במרפסת, כדאי שתדעו שהתקנת דשא סינטטי יכולה להיות הרבה יותר זולה מאשר התקנת דק. דשא סינטטי למרפסת באיכות גבוהה – בעל סיבים צפופים, יעלה בסביבות 250 שקלים עבור מטר רבוע, סכום זה יכול לכלול גם התקנה וחומרים להתקנה. כמובן שהמחיר תלוי בחברה ממנה הדשא יירכש. בהשוואה לדק, מדובר בחיסכון משמעותי, משום שדק איכותי יעלה בסביבות 750 שקלים בממוצע למטר רבוע.

כמובן שהמחיר הוא לא הפרמטר היחיד בו כדאי להתחשב, אך הוא בהחלט מהווה יתרון. בסופו של דבר הבחירה תלויה בגורמים נוספים, ביניהם: הטעם האישי שלכם, סגנון הבית והפעולות שאתם מבצעים במרפסת (במידה שיש לכם למשל ילדים קטנים, עשוי הדשא הסינטטי והרך להתאים מאוד ולאפשר להם לשחק על משטח נעים).

התקנת דשא סינטטי במרפסת

התקנת דשא סינטטי במרפסת מתבצעת באמצעות הדבקה ישירה. לרוב המרפסות יש משטח שעשוי מבטון, קרמיקה או ריצוף ואין כל בעיה להתקין את הדשא על המשטחים הללו או על משטחים קשיחים אחרים. מה שכן חשוב לוודא זה שישנם פתחי ניקוז ושיפוע מתאים ליד משטח ההתקנה. במידה שיש בעיות ניקוז, אפשר להתקין תשתית ניקוז באמצעות יישור והחלקת המשטח.

בעת ביצוע ההתקנה, יש לפרוש את משטח הדשא הסינטטי, לחתוך אותו בהתאם לשטח הקיים באמצעות סכין יפנית ובהמשך להשתמש בדבק ייעודי לצורך קיבוע.

היום כבר לא צריך להיות בעל בית פרטי כדי לטפח גינה בשטח הבית. באמצעות התקנת דשא סינטטי למרפסת שמש יכול כל בעל בית ליהנות מגינה ירוקה במרפסת ולצאת לגינתו בכל זמן פנוי כדי ליהנות מיום שמשי ונעים או ממזג אוויר קריר ומרענן (כל אחד והעדפותיו). במידה שיש ילדים בבית, הם יוכלו לשחק על הדשא הסינטטי וליהנות מהרכות שלו וההורים לא יצטרכו לחשוש מפני אלרגיות שעלולות להתפתח בעקבות מגע בדשא טבעי.

במידה שהחלטתם לרכוש דשא סינטטי, חשוב שתפנו אל חברה מקצועית ומנוסה שמספקת דשא סינטטי איכותי, לרבות שירותי התקנה מקצועיים ומעניקה אחריות למשך שנים.

4 Comments

Comments are closed.