דשא סינטטי לגני ילדים: למה זה טוב?

דשא סינטטי לגני ילדים: למה זה טוב?

במהלך השנים האחרונות החל הדשא הסינטטי למלא משטחים רבים במדינתנו. היום, ניתן לראות את הדשא הסינטטי בגינות של בתים פרטיים, בגינות ציבוריות, במרפסות, במגרשי ספורט ובין היתר גם בגני ילדים. לדשא הסינטטי יש הרבה מאוד יתרונות ולכן הוא מהווה פתרון מצוין לגני ילדים.

להלן 9 סיבות שגורמות לדשא הסינטטי להיות פתרון נפלא עבור גני ילדים:

  1. חסכון במים וחיסכון בהתקנת מערכת השקיה – היתרון הראשון של הדשא הסינטטי הוא כמובן – חיסכון במים. למרות שירדו לא מעט גשמים במהלך החורף האחרון, איננו חיים באירופה אלא במדינת ישראל שטופת השמש והיבשה ולכן יש להיות מודעים ולחסוך במים במידת האפשר. כמו כן, חוסך הדשא הסינטטי את הצורך להתקין מערכת השקיה.
  2. ירוק בעיניים – כולנו נהנים ממראות ירוקים ובמקרה של ילדים חשוב מאוד להשקיע בסביבתם ולגרום להם להרגיש שנעים להם להימצא במקום. הצבע של הדשא הסינטטי שומר על הגן ירוק בכל עונות השנה ומשפר את מצב הרוח בצורה ניכרת.
  3. תחזוקה – הדשא הסינטטי לא דורש הרבה תחזוקה בהשוואה לדשא הטבעי. תחזוקה של דשא סינטטי כוללת בין היתר: מילוי בחומרי מילוי כגון: כדוריות גומי או חול סיליקט (בחלק מהדגמים) וניקוי באמצעות מים – כדי למנוע ריקבון בחומר המילוי וכדי לרענן את הדשא. כמו כן, דורש הדשא הסינטטי טאטוא מדי תקופה.
  4. משטח בטיחותי ורכות – הרכות של הדשא הסינטטי, האחידות שלו (בניגוד לדשא טבעי בו עשויות להיווצר “קרחות”) והיותו משטח בטיחותי שמאפשר לילדים לשחק ולהשתולל, מפחיתים את הסיכון לפציעות וחבלות. כדי לספק הגנה גבוהה ככל שניתן רצוי להתקין דשא סינטטי שמתאפיין ברכות ובעל צפיפות סיבים גבוהה.
  5. להתראות לחרקים – חרקים ומזיקים אינם “אוהבים” את הדשא הסינטטי משום שהוא לא מכיל חומרים אורגניים. הדבר מאפשר שמירה על משטח נקי. בניגוד לכך – הדשא הטבעי מאפשר למקקים, פרעושים, נמלים ושאר מזיקים להתרבות ולמלא את השטח.
  6. אין אלרגיות ואין גירודים – הדשא הטבעי עשוי לגרום לילדים להתגרד ולסבול מאלרגיות, זאת בניגוד לדשא הסינטטי שאינו גורם לתופעות לוואי.
  7. ניקיון – ילדים שמשחקים על דשא טבעי עשויים להתלכלך מחול, בוץ ושאריות של דשא. בניגוד לכך – הדשא הסינטטי לא מלכלך כמו הדשא הטבעי ולכן חוסך הרבה מאוד כביסות ומקלחות, כך שלא צריך להתחיל לנקות את הבית לאחר שהילד חוזר מהגן.
  8. קל להתקנה – אפשר להתקין את הדשא הסינטטי במגוון מקומות וביניהם גני ילדים. זאת בניגוד לדשא הטבעי שדורש התחשבות בתנאי הסביבה ובמזג האוויר.
  9. חיסכון בעלויות – כפי שצוין – דשא טבעי דורש הרבה תחזוקה – השקעת זמן, השקעת כספים והשקעת משאבים. רכישת דשא סינטטי אינה זולה, אך מדובר בהשקעה משתלמת משום שהיא מחזירה את עצמה תוך שנה וחצי בערך כאשר הדשא הסינטטי מחזיק מעמד למשך תקופה ממושכת.

דשא סינטטי לגני ילדים: למה זה טוב?

בחירת דשא סינטטי לגן הילדים

התקנת דשא סינטטי מאפשרת לילדי הגן ליהנות ממשחק על דשא נעים וירוק כאשר הגננות וההורים יכולים להיות רגועים משום שהילדים משחקים על משטח בטיחותי. כמובן שגם במקרה שמתקינים דשא סינטטי יש לשמור על כללי הבטיחות ולהקפיד להשגיח על הילדים, אך הדשא הסינטטי מקל על המשימה.

כדי ליהנות מדשא סינטטי איכותי יש לבדוק את מאפייניו, ביניהם: צפיפות הסיבים (כפי שצוין – מומלץ לבחור בדשא סינטטי בעל צפיפות סיבים גבוהה), צבעו, רמת התחזוקה שהוא דורש, משקלו (דבר שמעיד על רמת האיכות שלו) ומאפיינים נוספים. כמו כן, חשוב לבחור בחברה מנוסה וותיקה שמתמחה באספקת והתקנת דשא סינטטי. בחירה בחברה מקצועית שמעניקה אחריות לאורך תקופה ארוכה תאפשר לילדי הגן ולגננות ליהנות מהדשא לאורך זמן.