הדבקת דשא סינטטי

הדבקת דשא סינטטי

הדבקת דשא סינטטי הפכה להיות פופולרית ביותר בימינו וניתן לראות דשא סינטטי במגוון גינות פרטיות, גינות ציבוריות, דשא סינטטי למרפסות, גגות, מגרשי ספורט, גני ילדים, בתי ספר, בריכות ומקומות נוספים. הסיבה המרכזית שגרמה לכך שדשא הסינטטי הפך להיות כה פופולרי היא עצם העובדה שאנו חיים במדינה חמה ביותר.

מכיוון שישראל כה חמה ואינה נהנית מעודף מקורות מים, צריך כל מי שרוצה לתחזק דשא – בין אם מדובר על אדם פרטי, עירייה, בניינים ומקומות נוספים, להקפיד על השקיה וביצוע פעולות תחזוקה שמטרתן לשמור על הדשא ירוק ובריא.

היום, ניתן למצוא מגוון חברות שמוכרות דשא סינטטי. חברות רבות מספקות גם שירותי הדבקת דשא סינטטי. מכיוון שאיכות הדשא, השירותים, רמת השירות והמחירים משתנים בין חברה לחברה, חשוב מאוד לערוך בדיקה מקיפה לפני שרוכשים את הדשא המתאים.

התאמת הדשא הסינטטי למיקום בו הוא יותקן

יתרון משמעותי של הדבקת דשא סינטטי הוא שאפשר להתקין אותו באזורים מגוונים וביניהם מקומות שאינם מתאימים לשתילת דשא טבעי. מקומות אלו יכולים להיות בין היתר אזורים שאינם חשופים לשמש, אזורים שנמצאים בתוך מבנים ומרפסות. הדשא הסינטטי לא ניזוק ממזג האוויר, גם במקרה שהתנאים קיצוניים, ולכן ניתן להתקין אותו ללא חשש.

אחד הדברים שכן חשוב להקפיד עליהם הוא להתאים את הדשא הסינטטי למקום בו הוא יותקן, ולכן, לפני שמבצעים את הרכישה יש להחליט היכן ימוקם הדשא הסינטטי. הסיבה לכך היא שלכל מקום מתאים דשא סינטטי שונה. במידה שהדשא הסינטטי מיועד לדוגמה למגרש משחקים לילדים, רצוי לבחור דשא חזק וצפוף, דשא כזה יהיה עמיד מאוד ויוכל להחזיק מעמד למשך זמן רב, גם אם ישחקו עליו הרבה ילדים מדי יום. בניגוד לכך – אם הדשא מיועד למקום קטן שמשמש בעיקר לצרכי נוי, חשוב לבחור דשא מרשים ואיכותי. כדי לבחור את הדשא בצורה נכונה, יש לבחון את המאפיינים שלו, ביניהם: סוג התפירה, הגובה של הסיבים, הקוטר של הסיבים, צפיפות הסיבים, התשתית של הדשא וכן תקופת האחריות שניתנת ללקוח.

החסכון הכספי

כפי שצויין – אחד היתרונות הגדולים של הדבקת דשא סינטטי הוא שלא צריך להשקות את הדשא הסינטטי, כך שניתן לחסוך הרבה מאוד מים. מדובר על יתרון כלכלי אך גם סביבתי, שכן אנו חיים במדינה יבשה ביחס למדינות אחרות. לא כולם יודעים, אך אנשים שמבזבזים הרבה מים עשויים לקבל קנסות. הדשא הסינטטי מפחית את הסיכונים לכך.

הדבקת דשא סינטטי משתלמת מבחינה כלכלית גם משום שהדשא הסינטטי לא דורש ביצוע של פעולות תחזוקה שדורשות גם הן השקעת כספים והרבה זמן ואנרגיה. כיסוח דשא, גינון, הדברה ודישון למשל, דורשים השקעת משאבים רבים. התקנת דשא סינטטי איכותי חוסכת גם את הצורך להיעזר באנשי מקצוע ורכישת מוצרים שונים, ביניהם: כלי גינון וחומרי הדברה שנדרשים לצורך תחזוקה שוטפת. בנוגע למחירו של הדשא הסינטטי, ניתן לומר שמדובר על עסקה משתלמת. התקנה של דשא סינטטי בבתים פרטיים למשל, תחזיר את ההשקעה לאחר שנתיים בממוצע, כך שלאחר מכן, יוכלו בני הבית לחסוך סכומים גבוהים בכל שנה. כמובן שכדי ליהנות מכל היתרונות של הדשא הסינטטי, יש לרכוש אותו מחברה מקצועית וותיקה ומנוסה.

2 Comments

Comments are closed.