דשא סינטטי לחצר - איך לבחור את הסוג הנכון?

איך בוחרים דשא סינטטי?

אם החלטתם לרכוש דשא סינטטי ועיינתם קצת באינטרנט, וודאי נתקלתם במגוון חברות שמתמחות באספקת והתקנת דשא סינטטי לחצר. בחינת האתרים מראה שכמעט כל החברות מעידות על כך שהמוצר שלהן הוא האיכותי, העמיד ואולי אפילו הזול ביותר שניתן למצוא בשוק.

היום, ניתן למצוא מגוון סוגים של דשא סינטטי והם נבדלים זה מזה מבחינת איכות החומרים, צפיפות החומרים, הצבע של הסיבים, בקרת האיכות, העמידה בתקנים והאחריות שהחברה נותנת על הדשא.

איך בוחרים דשא סינטטי?

באילו פרמטרים חשוב להתמקד כאשר בוחרים דשא סינטטי?

כדי לדעת באמת האם הדשא הסינטטי איכותי והאם כדאי לרכוש אותו מחברה מסוימת, יש להכיר את ההבדלים ולהתמקד ב-8 פרמטרים שונים. לפניכם שמונת הקריטריונים לפיהם רצוי לבחור:

  1. צפיפות הסיבים – צפיפות הסיבים נמדדת לפי המספר שלהם למטר מרובע. אצל רוב הסוגים עומדת צפיפות הסיבים על 8,000 עד 18,900 סיבים למטר מרובע. ככל שהצפיפות גבוהה יותר – הדשא מחזיק מעמד למשך זמן רב יותר ונראה יותר טבעי.
  2. הגובה של הסיבים – גובה הסיבים נמדד מהבסיס עד לקצה. במידה שמעוניינים לקבל מראה של דשא מסודר ומכוסח, יש לבחור בסיבים נמוכים. אם מעוניינים בדשא שנראה טבעי ופראי יותר, יש לבחור בדשא שעשוי מסיבים רכים וגבוהים יותר. באופן כללי, כדאי לבחור בגובה של 25 מ”מ-40 מ”מ. בעת בחירת גובה הסיבים יש לקחת בחשבון גורם נוסף שמשפיע על גובהם – מילוי הדשא שיכול להיות כדוריות גומי או חול סיליקט גורם לקיצור משמעותי בגובה הסיבים, כך שלאחר מילוי הסיבים עשוי גובהם להתקצר ב-50%.
  3. הקוטר של הסיבים – רצוי לרכוש דשא סינטטי עם סיבים עבים משום שסיבים עבים עמידים יותר מסיבים דקים. אם מתקינים את הדשא במקום בעל מדרך גבוה, כדאי לבחור בסיבים בעלי קוטר רחב.
  4. סוגי תפרים בתשתית – אם תהפכו את היריעה של הדשא הסינטטי תוכלו להבחין בכך שהוא מכיל שורות של תפרים. שורות אלו מחברות בין היריעה ובין הסיבים של הדשא. מספר הסיבים מושפע מהמרחק שנוצר בין התפרים. מרחק קצר בין התפרים יוביל לכך שיהיה מספר גבוה יותר של סיבים. קיימים מספר סוגים של תפירות דשא סינטטי. ברוב המקרים יעמדו המרחקים בין התפרים על 3/4 אינץ’ ו- 3/8 אינץ’. במידה שמעוניינים בדשא סינטטי בו התפירה חזקה וצפופה במיוחד, יש לבחור בתפירה של 3/8 אינץ’. תפירה זו תגרום לדשא הסינטטי להיות עמיד יותר ויקר יותר מדשא סינטטי שנוצר בתפירה אחרת.
  5. משקל היריעה – ככל שהמשקל של הסיבים גבוה יותר – כך הדשא מכיל יותר חומר והופך להיות איכותי יותר. כדי לדעת האם הדשא אכן איכותי יש לשקול את היריעה. המשקל יושפע מהכמות של הסיבים, האורך של הסיבים והצפיפות של הסיבים. אין צורך לשקול את היריעה באמצעות משקל ואפשר פשוט להרים שתי יריעות ולקבל מושג על ההבדלים במשקלן. אופציה אחרת היא לבקש מהמוכר להראות את המפרט הטכני של הדשא.
  6. בחירת החברה ואחריות היצרן – כפי שצוין מקודם – היום ניתן למצוא מגוון חברות שמוכרות ומתקינות דשא סינטטי. רצוי מאוד לבחון את האפשרויות השונות ולבחור בחברה וותיקה שמספקת אחריות למשך זמן רב. חברה וותיקה תוכל לספק אחריות למשך 5 שנים ומעלה. משך האחריות יכול לתת מושג גם על איכותו ועמידותו של הדשא. חברה לא הייתה מספקת אחריות למשך תקופה ארוכה במקרה שהדשא נהרס במהירות, זה פשוט לא היה משתלם עבורה. כמו כן, חשוב לבדוק מיהו היצרן ומה כוללת האחריות.
  7. תשתית – דשא סינטטי עם תשתית איכותית יכיל חורי ניקוז לנוזלים. תשתית איכותית תאפשר שמירה על הדשא למשך זמן ממושך. רצוי לבחור בתשתית שמורכבת מ-3 שכבות לטקס.
  8. צבע – במידה שרוצים לרכוש דשא סינטטי שניחן במראה טבעי, רצוי לבחור דשא שמשלב בין מספר גוונים. ניתן למצוא דשא סינטטי שמשלב בין 5 גוונים ונראה מאוד טבעי. בנוסף קיים דשא סינטטי בצבעים שונים לגני ילדים.

איך בוחרים דשא סינטטי?

לבחור את הדשא הסינטטי המתאים ביותר עבורכם

הכרת ההבדלים בין הסוגים השונים של הדשא הסינטטי יכולה לסייע רבות בבחירת מוצר איכותי. כמובן שהבחירה תלויה גם בתקציב. כמו במקרים רבים בהם כדאי להשקיע סכום גבוה יותר ולרכוש מוצר איכותי יותר שיחזיק מעמד לאורך זמן –  כך גם במקרה של דשא סינטטי. חברה מקצועית וותיקה תוכל להמליץ לכם על הסוג המתאים והטוב ביותר עבורכם ותספק אחריות לאורך זמן כך שתוכלו לבצע עסקה משתלמת וליהנות מהדשא הסינטטי לאורך זמן.