תחזוקת דשא סינטטי

תחזוקת דשא סינטטי

הדשא המלאכותי פופולרי בין צרכנים פרטיים וציבוריים כאחד. מכיוון שמדובר על משטח דשא העשוי סיבים סינתטיים, התחזוקה השוטפת שלו היא הרבה יותר נוחה וידידותית למשתמש. משטחי דשא טבעי מצריכים תחזוקה שוטפת ותמידית הכוללת השקיה שבועית, גיזום וטיפוח, ניקוי וסילוק עשבים שוטים שצומחים מהאדמה, הגנה מפני מזיקים באמצעות ריסוס שוטף ועוד פעולות תחזוקה נוספות הגוזלות זמן רב.

נוסף על התחזוקה של דשא טבעי, מדובר על עניין הדורש הוצאה כספית גבוהה יחסית לעומת דשא סינטטי. מכיוון שדשא טבעי צורך מים באופן שוטף כדי להמשיך לצמוח, הוצאות המים יכולות להיות גבוהות בימים חמים במיוחד.

היכן מומלץ ליישם דשא סינטטי?

  • בתים פרטיים – הדשא הסינטטי מומלץ במיוחד לחצרות בתים פרטיים, כתחלופה לכרי דשא טבעי. הדשא בחצר מעניק יופי ואסתטיקה למראה החיצוני של הבית, אך גם מעניק שימוש פרקטי לבני המשפחה הודות למשטח נעים ונוח לשבת או לשחק עליו.
  • מגרשי משחקים – ניתן לראות משטחי דשא סינטטי המיושמים בשטחים גדולים ורחבים כמו מגרשי ספורט, גינות ציבוריות, גני שעשועים ועוד. כך אין צורך לתחזק משטחי דשא גדולים בעלויות גבוהות.
  • גני ילדים – מי לא זוכר את כמות החול שהיו בגני ילדים, כיום מתקינים דשא סינטטי בגני ילדים, מכיוון שהם נעימים ונוחים למשחק עבור ילדים קטנים, וגם ניתנים לניקוי מהיר ופשוט עם שואב לדשא סינטטי במקרה הצורך.
  • מקומות ציבוריים – כל המקומות שהם בעלי שטחים גדולים ומרווחים, הינם משטחים מצוינים עבור יישום דשא סינטטי. מכיוון שהשימוש במשטחים אלו נעשה בתדירות גבוהה על ידי אנשים רבים, הדשא הסינטטי יכול להחזיק מעמד מפני בלאי ושחיקה לאורך זמן.

מהם היתרונות של דשא סינטטי?

כפי שהוזכר בהתחלה, לדשא הסינטטי ישנם יתרונות רבים על פני הדשא הטבעי. הדשא הסינטטי אינו מצריך תחזוקה שוטפת בכל כמה ימים של השקיה או גיזום כמו דשא טבעי, מכיוון שמשטחי הדשא עשויים סיבים סינתטיים ולכן אינם צומחים. 

בנוסף, הדשא הסינטטי שומר על מראהו היפה והטבעי ללא השקעה רבה וללא השפעה של מזג אוויר, כך שבימים קיציים או חורפיים במיוחד, העמידות של הדשא גבוהה ואיכותית לעומת דשא טבעי שעלול להיות מושפע לרעה מאקלים קיצוני.

יתרון נוסף נוגע לנושא הבריאותי של הדשא. מכיוון שדשא טבעי שצומח מושך אליו חרקים שונים, אלו יכולים להתמקם בין העשבים ולהזיק לאנשים שנמצאים ויושבים עליו כתוצאה מאלרגיות, עקיצות או כל סיבה אחרת. הדשא הסינטטי עשוי חומר מלאכותי, ולכן החרקים לא נמשכים אליו.

כיצד מתחזקים דשא סינטטי?

כדי שהדשא הסינטטי יחזיק מעמד למשך שנים רבות, חשוב לתחזק ולשמור עליו באמצעות ניקוי קבוע. בשונה מדשא טבעי, הדשא הסינטטי אינו דורש תחזוקה מרבית בתדירות גבוהה, אלא רק תחזוקה בסיסית ממש כמו שמתחזקים את ניקיון פנים הבית.

במידה והדשא ממוקם בגינת הבית ובסמוך לעצים, יש להקפיד כי עלים שנושרים מהעץ אינם נמצאים זמן רב על משטח הדשא. הסיבה לכך היא אסתטית כדי שהעלים לא יפריעו למראה הנקי של הדשא, אך גם בריאותית מכיוון שהעלים יכולים לצבור לחות ורטיבות וכך לגרום לעובש שעלול להיווצר על הדשא. את העלים ניתן לסלק בקלות על ידי שאיבה באמצעות שואב אבק רגיל או מפוח עלים.

משטחי דשא סינטטי שהותקנו על אדמה זקוקים בנוסף גם לריסוס קוטל עשבים, כך שעשבים שוטים לא יצמחו באדמה מתחת לדשא ויבצבצו בין המרווחים של חיבורי הדשא.

במקרים בהם הדשא הסינטטי ניזוק בגלל תחזוקה שאינה נכונה, ניתן לבצע תיקון של הדשא וכך לחסוך כסף וזמן. לקבלת מידע על תיקון דשא סינטטי או טיפים נוספים לתחזוקה נאותה – צרו אתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.