מה משפיע על רמת האיכות של הדשא הסינטטי?

מה משפיע על רמת האיכות של הדשא הסינטטי?

לדשא הסינטטי יש הרבה יתרונות – הוא חוסך את הצורך בהשקיה – ומכאן שהוא תורם לחיסכון הכספי ומונע בזבוז מים, הוא דורש תחזוקה מעטה, הוא קל לניקוי, הוא מהווה משטח נוח ובטוח שמתאים בין היתר לילדים והוא בעל יתרונות נוספים. כל יתרונותיו של הדשא הסינטטי גורמים לו להיות מאוד פופולרי, כך שניתן לראות דשא סינטטי במרפסות בנוסף למקומות הרגילים: חצרות של בתים פרטיים, גינות ציבוריות, בריכות ואזורים נוספים.

אך כדי ליהנות מכל היתרונות של הדשא הסינטטי, חשוב לבחור בדשא איכותי. אחת השאלות שעולות בקרב אנשים שמעוניינים להתקין דשא סינטטי היא: “מה משפיע על רמת האיכות של הדשא הסינטטי?”, במאמר זה ננסה לענות על השאלה.

 

דשא סינטטי לגני ילדים: למה זה טוב?

הגורמים שמשפיעים על איכותו של הדשא הסינטטי – 7 גורמים שונים

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על איכותו של הדשא הסינטטי, נתמקד ב- 7 גורמים שמשפיעים על רמת האיכות של הדשא:

  1. צפיפות הסיבים – צפיפות הסיבים משפיעה מאוד על המראה של הדשא הסינטטי. את הצפיפות מודדים לפי כמות הסיבים בכל מטר מרובע. הכמות הממוצעת של הסיבים בדשאים הסינטטיים עומדת על 13,500 סיבים למטר מרובע. צפיפות גבוהה של סיבים תגרום לדשא להיראות יותר טבעי. יתרון נוסף של צפיפות גבוהה של סיבים הוא שהדשא יחזיק מעמד למשך זמן רב.
  2. גובה הסיבים – את גובה הסיבים מודדים מהבסיס עד הקצה. סיבים נמוכים ייצרו מראה מסודר מאוד וסיבים גבוהים ורכים ייצרו מראה טבעי ופראי יותר. כדאי לבחור בסיבים שנעים בין הגבהים: 25 מ”מ עד 40 מ”מ. כאשר בוחנים את גובה הסיבים יש לזכור כי מילוי בכדוריות גומי או חול סיליקט יקצר את הגובה של הסיבים ב-50%.
  3. קוטר הסיבים – רצוי לרכוש דשא סינטטי שסיביו עבים. סיבים עבים יהיו עמידים יותר בפני שחיקה.
  4. סוגי תפרים – יריעת הדשא הסינטטי מורכבת משורות של תפרים. התפרים יוצרים חיבור בין היריעה ובין הסיבים. כאשר המרחק בין התפרים קצר – עולה מספר הסיבים והתפירה הופכת להיות חזקה יותר, דשא מסוג זה יחזיק מעמד למשך זמן רב ויהיה יקר יותר מדשא שתפירתו פחות צפופה וחזקה.
  5. משקל היריעה – המשקל של הסיבים הינו גורם נוסף שיכול להעיד על האיכות של הדשא ועל כמות החומר שנמצאת בדשא הסינטטי. כדי לדעת מהו משקלו של הדשא הסינטטי ניתן פשוט לשקול אותו על ידי השוואה בין יריעות שונות (ללא משקל). כמו כן, אפשר לבקש מהמוכר את המפרט הטכני. משקל גבוה יעיד על דשא סינטטי באיכות גבוהה.
  6. אחריות יצרן – חברה שמתמחה בדשא סינטטי ומשווקת דשא סינטטי איכותי, תעניק אחריות למשך זמן רב. אחריות של 5 שנים לכל הפחות יכולה להעיד על כך שמדובר על דשא סינטטי איכותי ועמיד. יחד עם זאת, יש לבדוק מה כוללת האחריות.
  7. תשתית – דשא סינטטי איכותי יכיל חורים לניקוז מים. תשתית זו תאפשר ללקוחות לשמור על הדשא הסינטטי למשך זמן רב.

בחירה בחברה מקצועית שמתמחה בדשא סינטטי איכותי

חברה מקצועית שקיימת מזה שנים רבות, מתמחה באספקת דשא סינטטי איכותי ומציעה מגוון סוגים של דשא סינטטי ברמה גבוהה, תעסיק יועצים מנוסים. יועצי החברה יוכלו לסייע לכל לקוח לבחור את סוג הדשא המתאים ביותר עבורו ועבור בני ביתו.

כמו כן, תספק החברה שירותי התקנה שיתבצעו על ידי מתקינים מקצועיים ובעלי ניסיון. חברה איכותית תספק גם אחריות לטווח ארוך ותבטיח שלקוחותיה ייהנו מדשא סינטטי איכותי ומרשים לאורך זמן.