מה צריך לדעת על דשא סינתטי

מה צריך לדעת על דשא סינטטי?

למרות הגשמים שפקדו את ישראל במהלך החורף, עדיין מדינתנו אינה שופעת במים. בשל סיבה זו ומתוך הרצון לחסוך במים ובכספים, מחליטים בעלי גינות רבים להתקין דשא סינטטי בחצר ביתם, במרפסת או בגג. סיבות אלו אינן הסיבות היחידות שגורמות לאנשים רבים להעדיף את הדשא הסינטטי על פני הדשא הטבעי.

לצד היתרונות שהוזכרו, הדשא הסינטטי שמיוצר בימינו מעניק מראה אחיד לגינה והוא נעים מאוד, במידה שכמובן רוכשים דשא איכותי ולא מתפשרים על דשא סינטטי זול.

מעבר לזאת,  ניתן לבחור את רמת הרכות, העובי והאורך של הדשא הסינטטי. במידה שמעוניינים לקבל מראה טבעי, כדאי לבחור בדשא גבוה יותר.

יתרון נוסף ומשמעותי של הדשא הסינטטי הוא שהתחזוקה שלו מעטה, בין היתר בשל הסיבה הראשית שהוזכרה – משום שלא צריך להשקות אותו ולהתקין לשם כך מערכת השקיה. כמו כן, הדשא הסינטטי לא דורש כיסוח וקל מאוד לנקות אותו. יש לציין שחיות המחמד אינן נוהגות לעשות עליו את צרכיהן וחרקים אינם פוגעים בו.

קצת על ההיסטוריה של הדשא הסינטטי

נוסף על האזורים שהוזכרו בהם מותקן הדשא הסינטטי, ניתן לראות אותו בגינות ציבוריות, גני שעשועים ומגרשי ספורט. מעניין לדעת שהחלו להשתמש בדשא הסינטטי בשנת 1966, במגרש של קבוצת הפוטבול יוסטון, הסיבה להתקנת הדשא הייתה שהדשא הטבעי נבל והתקנתו הייתה כרוכה בהוצאה כספית גבוהה.

הדשא הסינטטי הגיע לישראל במהלך שנות ה-90 כדי להפחית את הוצאות המים ולמצוא פתרון להצהבתו של הדשא הטבעי. היום התקנות דשא הסיננטי לא מבצואות רק בחצרות בתים ומקומות ציבוריים. ניתן למצוא אנשים שמתקינים דשא סינטטי על ריצוף כמו במרפסות גגות בריכות, בנוסף נפוץ לראות דשא סינטטי בגני ילדים.

היום ניתן למצוא מגוון סוגים של דשא סינטטי, כמו למשל: פספלום, אלטורו, בופלו ננסי, טיפאוואי וסוגים אחרים. סוגי הדשא השונים נבדלים זה מזה מבחינת עמידות ליובש, צבע, מרקם, אורך, צפיפות הסיבים, עובי הסיבים ומאפיינים נוספים.

מה צריך לדעת על דשא סינתטי

עלות דשא סינטטי והאם כדאי לחסוך במחיר ההתקנה?

מחיר הדשא הסינטטי תלוי בגורמים שונים, ביניהם: צפיפות הסיבים ועובי הסיבים. ברוב המקרים תהיה צפיפות הסיבים הגורם המשפיע ביותר על המחיר משום שככל שהסיבים צפופים יותר – הדשא איכותי יותר ולכן יקר יותר.

גם לעובי של הסיבים יש השפעה רבה על מחיר הדשא הסינטטי – ככל שהסיבים יותר עבים – הדשא יהיה עמיד יותר ויקר יותר.

אחת הדרכים היעילות שמאפשרות לאנשים שרוכשים את הדשא הסינטטי לבחון את איכותו, היא לבדוק את משקלו. דשא סינטטי איכותי יתאפיין בסיבים צפופים ועבים, כתוצאה מכך יהיה משקלו גבוה ביחס לדשא סינטטי באיכות נמוכה יותר.

גורם נוסף שמשפיע על מחיר הדשא הסינטטי הוא איכות ההתקנה. התקנת הדשא הסינטטי אינה מורכבת במיוחד, אך עדיף לשלם יותר ולהזמין בעל מקצוע שמנוסה בהתקנת דשא סינטטי. התקנה מקצועית תאפשר לרוכשים ליהנות מהדשא לאורך זמן רב יותר. במידה שמתקינים את הדשא לבד ומנסים לחסוך בהוצאות, הדשא עשוי לזוז ממקומו, להיקרע או גם לזוז וגם להיקרע – דבר שיגרום להשקעה להיות לא משתלמת משום שיהיה צורך לרכוש דשא חדש ולהתקינו, והפעם (אם לומדים מהתקרית) על ידי בעל מקצוע.

בחירת חברה שמתמחה באספקת והתקנת דשא סינטטי

אם מחליטים לרכוש דשא סינטטי ומעוניינים ליהנות מכל יתרונותיו – מיופיו, מראהו הטבעי, עמידותו ויתרונותיו הנוספים, חשוב לבחור בחברה שמתמחה בתחום. חברה איכותית שמתמחה באספקת והתקנת דשא סינטטי תהיה ותיקה בשוק כך שהיא תעניק שירות למגוון לקוחות ותהיה מנוסה בהתקנת דשא סינטטי בגינות פרטיות, גינות ציבוריות, מגרשי ספורט, מרפסות, גני ילדים ומקומות נוספים. כמו כן, חשוב לבחור בחברה שמספקת דשא סינטטי איכותי, מעניקה אחריות על ההתקנה וגובה מחיר הוגן. חברה מקצועית תהיה זמינה וקשובה ללקוחותיה ותספק מענה מלא על כל שאלה.