דשא סינטטי על ריצוף

דשא סינטטי על ריצוף

אחד היתרונות הגדולים של הדשא הסינטטי הוא שניתן להתקין אותו על מגוון משטחים וביניהם משטחים קשיחים. יתרון זה מאפשר לנו להקים גינה יפה וירוקה כמעט בכל מקום שנרצה. את הדשא הסינטטי ניתן להתקין למשל על משטחים שעשויים מעץ, בטון וריצוף. בצורה זו ניתן להקים גינה במרפסות, גגות ובמגוון מקומות נוספים שלא ניתן להתקין עליהם דשא טבעי.

במידה שאתם מעוניינים להתקין דשא סינטטי על משטח קשיח, כמו למשל ריצוף, חשוב שתדעו שתהליך ההתקנה של דשא סינטטי על ריצוף שונה מתהליך ההתקנה של דשא סינטטי על משטח אדמה. במאמר זה נציין את השלבים שיש לבצע כדי להתקין דשא סינטטי על ריצוף או על משטח קשה אחר.

שלבים להתקנת דשא סינטטי על ריצוף – חלוקת המשימה ל-5 שלבים

ניתן לחלק את שלבי ההתקנה של דשא סינטטי על רצפה ל- 5 שלבים:

  1. שלב ההכנה – בשלב זה יש לדאוג לכך שהמשטח יהיה ישר. כמו כן, חשוב לוודא שיש למשטח שיפוע שמאפשר ניקוז של מים. לא תמיד קיים שיפוע לניקוז מים, אך חברה מקצועית שמתמחה בהדבקת דשא סינטטי על ריצוף, תוכל לספק פתרונות טובים, כך שהדבר לא יהווה מחסום.
  2. שלב הניקוי – בשלב זה יש לנקות את הריצוף מאבנים, אבק וכל לכלוך אחר שעשוי להפריע למהלך ההתקנה. כמו כן, יש לוודא שהמשטח יבש. רק לאחר שהמשטח נקי ויבש ניתן להמשיך לשלב השלישי.
  3. סידור מרבדים וחיתוכם – בשלב זה יש לפרוש את המרבדים של הדשא על השטח המיועד ולוודא שהסיבים של הדשא באותו הכיוון. לאחר מכן, יש לקחת סכין יפנית ולחתוך את המרבדים כך שהם יתאימו בגודלם ובצורתם לשטח. יש לבצע את החיתוך באופן זהיר ומדויק. נקודה חשובה: אם צריך לחבר בין יריעות, יש לדאוג לכך שהן יהיו חופפות.
  4. הדבקות – בשלב זה יש להצמיד את היריעות זו לזו, לקפל את השוליים ולהדביק אותן באמצעות רצועת הדבקה במקום המתאים. את רצועת ההדבקה יש להצמיד למשטח ולמרוח עליה דבק מתאים בעזרת שפכטל. בהמשך, יש להדק את הצדדים של היריעות ולהלך על המשטח שהודבק בעדינות. כדאי להימנע מהדבקה של כל משטח הדשא ולהדביק את הקטעים אחד אחרי השני בנפרד. לאחר סיום ההדבקות יש להמתין במשך 20 דקות.
  5. הברשה – אחרי שהדבק התייבש, יש לקחת מברשת קשה ולהבריש את הדשא. יש לבצע את ההברשה בכיוון הנגדי לסיבים.

*לאחר סיום ההתקנה יש לשמור על המשטח יבש במשך מספר שעות.

קראו גם >> דשא סינטטי יתרונות וחסרונות

האם כדאי להתקין את הדשא הסינטטי באופן עצמאי?

אם אתם מעוניינים להתקין את הדשא הסינטטי על הריצוף, תוכלו לעשות זאת לבדכם ולחסוך בעלויות ההתקנה. באופן כללי ניתן לומר שהתקנת דשא סינטטי על ריצוף / משטח קשיח נחשבת להתקנה פשוטה יותר מאשר התקנת דשא סינטטי על אדמה. יחד עם זאת, לא תמיד כדאי לבצע את ההתקנה באופן עצמאי ופעמים רבות עדיף לקבל שירות ממתקין דשא סינטטי מקצועי שמשתמש במכשור המתאים ומקפיד לבצע את העבודה באופן מדויק ונכון. התקנה מקצועית של בעל מקצוע תאפשר לכם ליהנות מהדשא הסינטטי לאורך זמן ולחסוך הרבה זמן ומאמצים.

1 Comment

Comments are closed.