מאפיינים של דשא סינטטי – לקרוא, לשמור ולדעת איך לבחור

דשא סינטטי יתרונות וחסרונות

לדשא הסינטטי, שהפך להיות פופולארי ביותר בימינו ונפוץ בגינות פרטיות, גינות ציבוריות, בריכות, מגרשי ספורט, מרפסות, גגות ואזורים נוספים, יש יתרונות וחסרונות – כמו למוצרים רבים אחרים בשוק. במידה שאתם חושבים להתקין דשא סינטטי לחצר, בגג או במרפסת, כדאי שתכירו את יתרונותיו וחסרונותיו בטרם תקבלו החלטה בנושא. כדי לסייע בביצוע ההחלטה, יציין המאמר את היתרונות והחסרונות של הדשא הסינטטי.

היתרונות של הדשא הסינטטי

אז דשא סינטטי יתרונות וחסרונות? היתרון הגדול ביותר של הדשא הסינטטי הוא שהוא מאפשר לבני הבית לחסוך כמויות רבות של מים. החיסכון במים הוא יתרון כלכלי ואקולוגי משום שאנו חיים במדינה חמה ביותר שאינה התברכה במאגרי מים רבים.

רכישת הדשא הסינטטי והתקנתו דורשות השקעה כספית לא מבוטלת, אך לטווח הרחוק מדובר על עסקה משתלמת בהשוואה לרכישה והתקנה של דשא טבעי. העסקה משתלמת משום שהיא מחזירה את עצמה ומאפשרת לבני הבית לחסוך בעלויות במשך שנים. החיסכון הכספי יכול להגיע לאלפי שקלים מדי חודש משום שלא מדובר רק על החיסכון בהשקיה, אלא גם על עבודות תחזוקה שונות ורכישת מוצרים שונים. עבודות התחזוקה דורשות בין היתר העסקת עובדים מקצועיים במקרה שבני הבית אינם מעוניינים לבצע את הפעולות הנחוצות לתחזוקת הדשא הטבעי.

כמו כן, ניתן לבצע הדבקת דשא סינטטי ביום אחד ולאחר ההתקנה הוא מוכן, כך שלא צריך להמתין עד שהוא יצמח. יתרונות נוספים של הדשא הסינטטי הם שהוא לא מכיל קרחות או עשבים שוטים והוא אחיד ביותר.

מעבר לזאת, הדשא הסינטטי רך מאוד והוא שומר על צבעו, כך שניתן ליהנות מגינה ירוקה במשך כל עונות השנה. נוסף על כך, הדשא הסינטטי מתאים לילדים קטנים, ולרוב, לא גורם לאלרגיות – בניגוד לדשא הטבעי. כמו כן, ניתן להתקין את הדשא הסינטטי במגוון מקומות – בניגוד לדשא הטבעי שזקוק לתנאים מסוימים.

החסרונות של הדשא הסינטטי

החסרונות של הדשא הסינטטי בהשוואה לדשא הטבעי הם שהדשא הסינטטי יכול להגיע לטמפרטורות גבוהות ביותר. בדיקות שבחנו את הטמפרטורה של הדשא הסינטטי מצאו שהוא יכול להגיע לטמפרטורה של 76 מעלות צלזיוס. הדשא הטבעי לעומת זאת, יכול להגיע לטמפרטורה של 36 מעלות צלזיוס בימים חמים. מעבר לזאת, הדשא הטבעי מספק חמצן ופולט את החום במהלך הערב – זאת בניגוד לדשא הסינטטי שאינו מספק חמצן ואפילו פולט חום.

חסרונות נוספים של הדשא הסינטטי הם שההשקעה הראשונית יקרה בהשוואה לדשא טבעי ושהמראה שלו, למרות שחל בו שיפור במהלך השנים, אינו טבעי כמו המראה של הדשא הטבעי.

במידה שהוחלט לרכוש דשא סינטטי – היכן כדאי לבצע את הרכישה וההתקנה?

אז לאחר שקראתם את המאמר דשא סינטטי יתרונות וחסרונות, אם החלטתם לרכוש את הדשא הסינטטי לאחר שבחנתם את היתרונות והחסרונות של המוצר, חשוב שתבחרו בדשא סינטטי איכותי. האיכות של דשא סינטטי מושפעת מגורמים שונים, ביניהם: סוג היריעה של המרבד, הגוון, הצפיפות של הסיבים, סוג הסיבים וגובה הסיבים. ניתן לומר שסיבים צפופים וארוכים יעידו על דשא סינטטי איכותי ועמיד. דשא כזה יוכל להחזיק מעמד למשך זמן רב. כמו כן, חשוב לוודא שהדשא מכיל חומר ששומר עליו מפני קרינת UV.

ניתן לרכוש את הדשא הסינטטי ולקבל שירותי התקנה ממגוון חברות, אך חשוב מאוד לבצע את הרכישה וההתקנה אצל חברה מוכרת ומקצועית שמספקת דשא סינטטי שקיבל אישור ממכון התקנים, לרבות אחריות. חברה מובילה תספק אחריות למשך 5 שנים ומעלה. חברה מקצועית ואמינה תוכל לייעץ לכם בנוגע לדשא הסינטטי המתאים ביותר עבורכם ותספק שירותי התקנה איכותיים שיבטיחו שהדשא הסינטטי יותקן כהלכה.

2 Comments

Comments are closed.