דשא סינטטי מול דשא טבעי – לעשות את הבחירה הנכונה עבורכם

דשא סינטטי או דשא רגיל – לעשות את הבחירה הנכונה עבורכם

שאלה רווחת בקרב בעלי בתים פרטיים שמעוניינים להקים גינה בשטח ביתם היא: “האם כדאי לבחור דשא סינטטי או דשא רגיל?”, התשובה לשאלה אינה חד משמעית משום שלכל בחירה יש יתרונות וחסרונות משלה. הכרת היתרונות והחסרונות של כל אופציה תאפשר למתלבטים לקבל החלטה שמתאימה להם ולבני ביתם.

חשוב לדעת שקיימים מגוון זנים של דשא טבעי, ביניהם: דשא “אל טורו” הצפוף ובעל המגע העדין, דשא “דרבן” שפחות צפוף מדשא “אל טורו”, דשא מזן “קיקויו” שמתאפיין בחוזק רב אך אינו אהוב במיוחד משום שהוא פולשני וזנים נוספים. לכל אחד מהזנים יש צרכים אחרים, ולכן, במידה שבוחרים דשא טבעי, יש לבחור בזן שיכול לגדול בתנאים שמאפיינים את המקום בו הוא מותקן.

כמו כן, קיימים מגוון סוגים של דשא סינטטי, הסוגים נבדלים זה מזה מבחינת צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, משקל מרבד הדשא הסינטטי, סוג הסיבים, הגוון של הדשא וגורמים נוספים.

על היתרונות והחסרונות של הדשא הטבעי והסינטטי

היתרונות של הדשא הטבעי רבים ביותר. בין יתרונותיו של הדשא הטבעי ניתן לציין את המראה שלו  ועצם העובדה שהוא מעניק תחושה טבעית, כך שמי שיושב בגינה בה הותקן דשא טבעי מרגיש שהוא נמצא בטבע. לדשא הטבעי יש גם ריח נעים – בעיקר לאחר הכיסוח והוא מספק חמצן – 85 מ”ר של דשא טבעי מעניק את כל החמצן שנחוץ למשפחה בת 5 נפשות. מעבר לזאת, הדשא מסוגל לקלוט לכלוך שנפלט לאטמוספירה והוא מפחית את הטמפרטורות במהלך הימים החמים משום שהוא קולט את הקרניים של השמש במהלך שעות היום ופולט אותן במהלך הערב בהדרגה.

החסרונות של הדשא הטבעי הם שהוא דורש השקיה ומכיוון שמדינתנו אינה שופעת במים, הגידול עשוי לגרום לבזבוז מים ולהגדיל את ההוצאות. כמו כן, יש לתחזק את הדשא ולרכוש אביזרים וחומרים ייעודיים לכך. בין הפעולות שיש לבצע ניתן למנות: ניכוש עשבים, הרחקת מזיקים, גיזום ופעולות נוספות. כמו כן, הדשא הטבעי לא מתאים לכל מקום והוא עלול לגרום לאלרגיות.

היתרונות של הדשא הסינטטי הם שהוא לא דורש תחזוקה. לאחר הדבקת דשא סינטטי, שמתבצעת באופן חד פעמי, לא צריך להשקות אותו, ליישר או לגזום אותו וברוב המקרים הוא לא גורם לאלרגיות. הדשא הסינטטי גם לא מושך חרקים והוא נעים למגע, כך שהוא מתאים מאוד לילדים קטנים ויכול להוות משטח נעים למשחקים. ניתן להתקין דשא סינטטי על ריצוף וכמעט בכל מקום, והוא מאפשר לבני הבית ליהנות ממראה ירוק לאורך כל עונות השנה ואף לחסוך כספים לטווח הארוך.

החסרונות של הדשא הסינטטי הם שלמרות שהמראה שלו השתפר במהלך השנים האחרונות והדשא נראה יותר טבעי מאשר בעבר, הוא עדיין לא נראה כמו דשא טבעי. נוסף על כך, הדשא הסינטטי לא מפחית את הטמפרטורות ואפילו פולט חום בעצמו. כמו כן, הדשא הסינטטי עשוי להתחמם, במידה שהדשא הסינטטי מתחמם מאוד, לא יהיה ניתן לשבת או להלך עליו.

קראו גם >> דשא סינטטי יתרונות וחסרונות

קבלת ההחלטה ובחירה בחברה מקצועית ואמינה

לסיכום: הבחירה האם לרכוש דשא סינטטי או דשא רגיל צריכה להתבצע לאחר שקילת היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות. כמו כן, יש להתחשב בצרכים האישיים של בני הבית – בין אם מדובר על המראה של הדשא, התחזוקה הנחוצה, העלויות, לרבות עלויות ההתקנה וגורמים נוספים. בכל מקרה שהוא, חשוב לרכוש את הדשא הנבחר מחברה מקצועית ואמינה שמספקת אחריות על המוצר והשירותים למשך מספר שנים.